Článek spoilery neobsahuje!

Ahoj všichni!

Dnes probereme první epizodu seriálu Tom’s Story na kanálu Denny Onex. Tento kanál není na Youtubové scéně žádným nováčkem, několik videí už tento kanál obsahuje, avšak DayZ jako takové pouze v podobě Tom’s Story.

Tento seriál se těší vysokému zhlédnutí, první epizoda už před nějakou dobou překročila 100 000, především od zahraničních diváků, kteří své zážitky ze zhlédnuté epizody sdílí pod videem v komentářích či na populární stránce DayZTV.

Na začátku první epizody se podíváme na krásný Máchův kraj, který je velmi oblíbený i mimo letní dny. Ale to by nebylo DayZ, kdyby se to po nějaké době nerozjelo do akčnějších chvil. Sledujeme tak příběh muže, který je v tomhle světě takovým nováčkem. Nebo to tak ze začátku alespoň vypadá.

Loot nebo vlastní život

S takovou otázkou se setkáváme při každém hraní DayZ a ano, ani v tomto seriálu to není jinak. Obětovat kousek lootu, ačkoliv ho někdy není málo, nebo přežít a najít si jiný někde jinde? My si naštěstí nemusíme lámat hlavu s úmrtím, přeci jen klikneme na respawn a můžeme pelášit dál, ale pokud bychom se setkali s podobnou situací v reálném světě, svého života si samozřejmě budeme vážit daleko víc. Jak jsou ale opatrní hrdinové Tom’s Story?

Otevřený konec, tak to bývá u většiny seriálů a jinak tomu není ani zde, zde vás to dokonce i trochu nakrkne, protože z napínavé scény je rázem logo Tom’s Story a ačkoliv už nyní můžete zhlédnout navazující díly, předtím to tak nebylo a nedokážu si představit ten pocit, když chcete vědět, jak to bude pokračovat dál.

Zajímavosti z natáčení 1. epizody

Natáčení 1. epizody začalo 15. listopadu 2014, dohromady padlo 320 klapek. Celkem bylo natočeno 97 hodin záznamu v průběhu 4 natáčecích dnů. Premiéra se uskutečnila 12. ledna 2015.

První polovina se natáčela u Máchova jezera a jeho okolí, ta druhá poblíž obce Luštěnice v bývalých vojenských prostorách.

První epizoda se objevila ve status reportu – 15. března 2016 na oficiálních stránkách Bohemia Interactive s odkazem na další epizody.

Scéna, kde zazní slovo „Friendly?“ se točila celkem 18x.

Celkový rozpočet první epizody vyšel přibližně na 1000 Kč. Vše bylo utraceno na cestovní náklady.

Během prvního měsíce měla první episoda na serveru Youtube – 2,713 zhlédnutí. 100 tisíc zhlédnutí překonala až 23. března 2016.

Úvodní protagonista většinu scén natáčel v krátkém triku, největším problémem byla zima, kdy v době natáčení bylo přibližně 0 °C. Díky tomu musela být každých 20 minut dávat krátká pauza.

Pokud vás třeba seriál natolik zaujme, že byste ho chtěli ohodnotit, můžete na stránce IMDB.

Případné připomínky, dodatečné informace a novinky týkající se natáčení objevíte na oficiální stránce Denny Films.

Ahoj příště!