Chyba se s chybou sešla a po delším zdržení, než je obvyklé (především kvůli opravě chybných animací a funkce inventáře), jsme se dočkali dalšího drobného posunu ve vývoji. Řeč je o nové verzi 0.58, nahrazující nemastnou-neslanou 0.57čku. Pojďme se podívat, jaké změny sebou na stabilní větev přinese.

Perzistence

Prozatím problémové dítě DayZ – perzistence – je v nové aktualizaci konečně znovu funkční. Můžeme se tak vrátit k jednomu ze základních aspektů hry, a to ke stavbě skrytých kempů, schovávání vozidel nebo lootu apod. Většina perzistentních předmětů pro ukládání zásob (krom batohů), má nastavenou životnost tak, aby se v klidu dožily následujícího updatu, takže se nemusíte bát, že by výstavba táboru, byla pouze krátkodobou záležitostí.

Funkční dynamické události

Vzpomínáte na „porestartový“ hon za vzácnými předměty, které se objevují u havarovaných helikoptér? Tak tomu již je v nové verzi konec! Dynamické události – a to se netýká jen vraků vrtulníku – konečně fungují tak, jak mají. Mimo to jsou oddělené od systému čištění předmětů, disponují svým vlastním cyklem, takže se mohou do restartu serveru objevit na více místech. Společně s vyváženější centrální ekonomikou doufejme pomohou rozprostřít hráčskou aktivitu po mapě rovnoměrněji, než tomu bylo dosud.

Nové předměty a mechaniky

Nepostradatelnou součástí každého updatu by měly být i nové předměty. I tentokrát se dočkáme pár nových a pozoruhodných věcí. Tou nejzajímavější je stan na automobil s vlastním inventářem o kapacitě 168 slotů! Ti, kdo rádi „křečkují“ své zásoby pro přežití, si tuto novinku díky znovu zprovozněné perzistenci, určitě nenechají ujít. U vejtřasky se ještě zastavíme. Rovněž je vybavena vlastním inventářem a na její zprovoznění budete od nového updatu potřebovat žhavící svíčku, kola (bude-li to nutné) a autobaterii.

Dvě novinky nás čekají i ve craftingu. Vyrobenou pastí ze sítí rybáři nyní mohou chytat makrely a nástražným drátem pak lze varovat o blížící-se, nechtěné společnosti. A když už jsme zmínili rybaření, nesmíme opomenout také zvěř na souši, která se začíná objevovat v menších tlupách (jelen a laně). Navíc, multifunkční sudy už se konečně objevily i na stable!

Nakonec, milovníci maskovacích USMC kalhot jistě nepohrdnou novou (nejen) písečnou variantou.

Nové UI inventáře

Spolu s aktualizací 0.58 přišla možnost vyzkoušet si přepracovaný vzhled inventáře. Matadoři mohou být spokojeni, protože jeho návrh nevypadá vůbec špatně. Pro vývojáře bylo jedním z důležitých kritérií to, aby se vzhled příliš nelišil od současně používaného modelu. Vzhled celého inventáře je přepracovaný, rovněž nyní může hráč vidět prázdné sloty, které napovídají, co na ně lze vložit (oblečení, batoh, maska, zbraň atd.). Prozatím je testována prvotní verze, ale věřme, že vývojáři udělali krok správným směrem.

Krby a kamna

Jistě jste zažívali tak zvláštní pocit, když jste se dívali na krby a kamna v domech a vůbec nic s nimi nešlo dělat. A všichni jsme netrpělivě čekali, až si konečně budeme moc svoje čerstvě ulovené kuřátko opéct v pohodlí domova, s krásným výhledem na západ sluce. Verze 0.58 nám to konečně umožní a my budeme moc trávit dny u krbu s přáteli a pečenkou.

Wipe postav

Divíte-li se, proč Vám po spuštění nové verze zmizela po zuby ozbrojená a vybavená postava, věřte, že tato patálie nepotkala pouze Vás. Důvodem je globální vymazání databáze postav, tedy “Wipe”. Ten proběhl z důvodu špatně fungující regionální kontroly lootu centrální ekonomikou a nadměrným spawnováním (tzv. explozím) lootu u určitých budov, v minulém updatu. Ano, řeč je o strážních budovách a vracích, u kterých se dalo lehce sehnat mnohdy vzácné vojenské vybavení. Nicméně, počínaje updatem 0.58 začínáme všichni znovu od pobřeží a doufejme také bez možnosti přílišně rychlého lootování, což mnohdy dokázalo zkazit zážitek ze hry.

Mapa

Snem vývojářů z Bohemia Interactive je, aby hráči měli možnost projít si veškeré budovy, které se rozprostírají po Chernarusi. S aktualizací na verzi 0.58 se k tomuto cíli pomalu blížíme. Hráči mohou nově prozkoumávat čtyři dosud uzavřené budovy, a to vysokou trafostanici, drobnou vodárnu, vojenské kasárny s palandami a budovu dílny.

Previous Image
Next Image

info heading

info content