Update 0.55 dle slov samotných vývojářů konečně navrací písmenko Z zpátky do DayZ! Nová aktualizace bude tedy mezi hráči známá především díky prvotní imlementaci dlouho očekávané umělé inteligence infikovaných. Ovšem to jistě není jediné, na co se tým vývojářů pro tento měsíc zaměřil. Co ještě s sebou přináší 0.55ka? Pojďme si společně připomenout všechny důležité a zajímavé změny.

Zombies

V minulé aktualizaci byla řešena inteligence zvířat, nyní na řadu přicházejí zombie. Mimo umělou inteligenci patch zahrnuje také nové animace pro infikované, mezi kterými se objeví například animace ůderu a reakce na zásah. Dále také byla vylepšena plynulost animací například při přechodu z chůze do sprintu. Zvýšil se také počet zombie a byla přidána základní stealth mechanika, spolu s možností AI spojovat se do skupin. Dávejte si proto nyní na infikované pozor, protože budou nebezpečnější! Navíc do “zombie rodiny” přibyl další člen – farmář – takže se máme rozhodně na co těšit.

Centrální ekonomika

Vypadá to, že centrální ekonomika lootu začíná konečně nabírat určité funkční podoby. Brzy by jsme se mohli dočkat například kontroly počtu předmětů, jejich spawnu v závislosti nejen na typu domů ale také na dané oblasti mapy. Případná kontrola spawnu vzácných položek znamená mimo jiné příchod předmětů, které nabudou vzácnosti. Jako jeden příklad za všechny můžeme uvést odstřelovací pušku SVD dragunov.

Další zajímavou možností je spawn lootu uvnitř úložišť – v batozích. Nesmíme opomenout ani počínající různorodou konfigurací zbraní. Kdo ví, třeba se vám poštěstí nalézt vaši oblíbenou zbraň s přiloženým poloprázdným zásobníkem jako bonus!

Řetězová pila

Chainsaw, nebo chcete-li řetězová pila či „motorovka“ byla do samostatné verze DayZ Standalone přidána již s updatem 0.52. Nicméně kvůli technickým obtížím byla posléze odstraněna a na novou implementaci si počkala až do verze 0.55. Doufejme, že již bez technických problémů. Tato zbraň je hráči velice očekávaná. Kdo by si v DayZ nechtěl zinscenovat scény ze známého bijáku “texaský masakr motorovou pilou”? Ale zpět od morbidity zpět do reality, primárně je tato pila určena ke kácení stromů a řezání větví. Nicméně bude jistě velice užitečná i proti novým, dravým a krvelačným zombie. Jediné co potřebujete pro její provoz, je benzín. Používejte ji s opatrností, ať nepřijdete o prsty!

Nové mechaniky ohniště

V novém updatu budete konečně moct odlákat pozornost tím, že do ohně hodíte náboje nebo sprej. V budoucnu se jistě najde více využití této vymoženosti, a jak známe vývojáře, jistě se i za touto novinkou schovává něco většího. V současnosti lze sprejem nechat také explodovat auto, pokud se nachází ohniště blízko vozidla. A hele, další využití. Jen si představte, jak budete banditům likvidovat jedno auto za druhým. Ačkoliv se to nezdá, myslím, že tato novinka nás v budoucnu ještě hodně překvapí.

Zbraně a předměty

Spolu s updatem verze 0.55 přibude v Chernarusi několik a zajímavých předmětů. Nový obsah jistě potěší vtipálky, lovce a bandity. Jednás e především o past na medvědy a nášlapnou minu. Past na medvědy otevírá zcela nové obzory co se lovu týče, a to jak zvěře, tak přeživších či zombie. Stačí ji pouze položit a vyčkat na oběť, které past zpřeráží nohy. Pro lovce již nebude problém zraněnou kořist “dorazit”. Nášlapná mina pak bude po spuštění pro potencionálního “našlapovače” zcela jistě smrtelná. Díky jejím zanedbatelným rozměrům a zelenému zbarvení je prakticky nezpozorovatelná, zvláště v terénu. Dalším předmětem, vzbuzujícím rozruch, jsou nové náboje ráže 7.62x54mmR, které budou využity u nové odstřelovací pušky SVD. Naopak starý dobrý Blaze95 nyní střílí s náboji .308 winchester!

Mapa

Při objevování nových oblastí a zákoutí se jistě mnoho z vás vzpomínkami přesune do svých dětských let. Kdo by si nevzpomněl na zážitky z letních táborů! Právě na ně totiž budeme moci při svých toulkách po Chernarusi narazit. Vypadají opravdu důvěryhodně, zvláště chatky, jako by z oka vypadly svým reálným protějškům, které již snad desetiletí balancují na hraně destrukce, čekajíc na poslední vánek z milosti.

Previous Image
Next Image

info heading

info content