Jak už to u některých her bývá, komunita hráčů se pokouší semknout a vytvořit něco, co by každodenní zážitky ze hry ještě prohloubilo. Konkrétně mám na mysli pořádání zvláštních událostí, akcí (přesněji řečeno eventů), kterých se účastní stále více lidí.

Několik takových oficiálních eventů v rámci československé komunity již samozřejmě proběhlo, jmenovat můžeme deathmatch na NWAF nebo event útočníků proti obráncům ve věznici “Alcatraz”. Aby byly tyto akce různorodé, pořadatelé se snaží zakomponovat jistá pravidla, kterými se všichni účastníci musejí řídit. Nejčastěji se týkají vymezeného prostoru, ve kterém bude celá akce probíhat nebo zbraní, kterými se mohou zúčastnění hráči ohánět.

Nerada bych zde rozebírala práci pořadatelů, protože nevím přesně, co vše obnáší, ale myslím si a určitě nejsem sama, že se nejedná o nic jednoduchého, obzvláště když se některé eventy protáhnou i na několik hodin.

Eventů jsem se neúčastnila, avšak sledovala jsem všechny streamy a musím konstatovat, že svojí podstatu opravdu plní. Hra je totiž díky nim zase na pár hodin ozvláštněná a vyjímá se stereotypním záležitostem. Netvrdím, že všichni hráči uvízli ve stereotypu lootování, ale musíte uznat, že ohánět se s mečem na hradě, jako tomu bylo v Medieval eventu, se nám ve hře nestává moc často.

Když už jsme tuto událost nakousli, trošku si ji přiblížíme. Úkolem zde bylo obsadit hrad pouze s pomocí mečů nebo palcátů. Tento event musím určitě označit za můj nejoblíbenější, protože to byla opravdu výborná podívaná a asi se mi tolikrát nestane, abychom viděli tak rozsáhlou “středověkou” bitvu v DayZ.

Při každém eventu se daný server, na kterém se akce pořádá, uzavře. To je pochopitelné, z hlediska zachování nerušeného průběhu hráči, kteří nejsou pozváni. Přihlašování povětšinou probíhá na sociálních sítích, kde se předem dozvíte všechny potřebné informace. Pokud se tak chcete přihlásit do dalšího eventu, který se třeba bude v nejbližší době konat, sledujte tyto stránky DayZ Standalone CZ/SK. Tak co říkáte, zkusíte to?

Abych tu ale jen sama nepopisovala něco, čeho jsem se osobně nezúčastnila, zde jsou také  zhodnocení od hráčů, kteří vše prožili na vlastní kůži:

Jako první, účastník každého eventu, za klan RWD, Findusqo.

„Zdravím, najviac sa mi páčili eventy so sportermi na Alcatraze a Teamdeathmatch, na týchto eventoch by som asi nič nemenil, kedže organizátori to majú super premyslené a nevidím tam nič, čo by som menil. Do budúcna by som rád videl niečo ako teamdeathmatch, ale s viacerými ludmi, nie v dvojičkách, ale napríklad ako team v 4 alebo 5+ ludí nejakých klanov, kedže na dayz-sa je dost aktívnych klanov. Zúčastnil som sa asi každého eventu, čo doteraz bol a neviem si to vynachválit, kopec srandy, akcie… Týmto chcem aj poďakovať chalanom z BfS, hlavne Skipymu, že niečo takéto organizujú.“

Další dotazovaný je Failen, vůdce klanu SF, který se také účastní každého eventu.

„Mně se ty pořádané eventy líbí. Osobně mě nejvíc bavil event na Alcatrazu, ten bych uvítal znova. Nenapravoval bych asi nic, myslím, že jsou dobře pořádané a většina lidí pravidla dodržuje. Pro mě osobně je to lepší zpestření, vzhledem k momentálnímu stavu hry.“

A jako poslední Duro Bulo, známější spíš na sociálních sítích a expert přes taktiky na všechny eventy..

„Za mňa super, akurát vyžadovat dodržiavanie pravidiel, i keď chápem, že z logu nič nevidia. Rozmýšlali jsme nad Capture the flag so sudom namiesto vlajky s nejakými soft zbraňami.“

Na závěr bych Vás ráda pozvala na event, o kterém jsem se zmiňovala už výše “Obránci vs. útočníci” konaný tuto sobotu 14. 05. 2016. Přihlásit se můžete zde, ale pozor, místa mizí rychle! Tak snad se tam uvidíme 🙂