V sobotu 29.11.2014 probíhala v pražské profesionální herně SkillZone, v pořadí již druhá DayZ LAN Party. Cílem akce nebylo jen hraní samotné. Společně s fanoušky z řad DayZ komunity, jsme vytvořili velmi příjemnou atmosféru, během které měli hráči možnost setkat se osobně a lépe se tak poznat.

Tolik k formálnímu úvodu a teď už se vrhněme na samotný průběh …

SkillZone | Jsme tu!

Předem bych chtěl poděkovat pražské profesionální herně SkillZone, že nám umožnila konání této DayZ LAN Party. Díky této podpoře se podařilo vybrat 3200,- na vstupném, které poté herna věnovala na provoz DayZ-SA.CZ serverů (Patriot a Anarchy).

Před desátou hodinou dopolední se celý náš tým sešel před vchodem do Skillu. Radostné setkání tváří, nabitých nadšením a elánem na celý den. Po krátkých objímačkách a potřásání si rukou v doprovodu venkovního mrazíku, přesunuli jsme se dovnitř do herny. Krátce po té začali přicházet první účastníci a kolem poledne již byla zaplněna jedna celá místnost s dvanácti počítači, plus další dva, které byly určeny pro stream. Mimo to dorazilo i mnoho diváků a tak bylo v herně opravdu veselo.

Herna nám byla k dispozici až do páté hodiny podvečerní, kdy jsme se všichni společně přesunuli do restaurace, hned naproti, přes ulici. Po celý večer probíhaly rozsáhlé diskuse a vyprávění zážitků z DayZ.

Po oficiálním ukončení následovala velmi divoká afterpárty v nahrávacím studiu Pokrok, do kterého nás Tomáš Gaisler a jeho kolegové pozvali. Prostředí i komfort interiéru byly totálně nad naše očekávání a musím říct, že zážitek to byl úžasný.

Feedback | V čem se zlepšit

Osobně hodnotím lanpárty jako velmi vydařenou akci, se super zakončením. Avšak i přesto je zde ještě několik věcí, které musíme zlepšit. V průběhu lanky mě zajímala vaše spokojenost, a zda je něco, na čem bychom mohli do příště zapracovat.

V herně jsme měli vyhrazenou jednu místnost ve které bylo k dispozici 12 nabušených PC + 2 speciální na stream. Na všech strojích šplapalo DayZ na maximální detaily s plynulou hratelností. Bohužel to byla naše první zkušenost se streamem a samozřejmě jsme hned měli problém s nastavením. Pro původně zamýšlené vysílání jsme měli připravený kanál na Twitch.tv. Na tom se nám to ale bohužel nepodařilo nastavit. Oukej, nedá se nic dělat, zkusme YouTube. Ovšem tam zas nastal problém, s optimálním nastavení pro stream DayZ, a tak přenos obrazu i zvuk vypadával. Ladění bylo zdlouhavé a asi po hodinovém streamu jsme si řekli „Sorry, tohle nemá smysl. Bohužel stream prostě nebude …“ a raději jsme se věnovali lidem. Toto na příště určitě zlepšíme a na nastavení si vyhradíme daleko více času.

Dále, sešlo se několik názorů, že samotnému hraní by se příště mohlo věnovat více času. No, … zde záleží na tom, co od jednodenní lanky očekáváte. Myslím, že v tomto případě byl harmonogram sestavený velmi dobře. Pokud jste dorazili již od začátku, tedy od 10h, měli jste k dispozici celých 7h hraní. A jak jsme si řekli již několikrát (a bylo tomu tak i u přechozí lanky), cílem těchto akcí není prosedět celý den u počítače. Je to hlavně o tom, sejít se s přáteli, pobavit se o společných zájmech a lépe se tak poznat. Navíc není možné do jednoho odpoledne naskládat tak obsáhlý program.

Objevilo se i pár organizačních nedostatků. Návštěvníkům, kteří byli v herně poprvé, nebyly při příchodu podány veškeré instrukce, kam se posadit nebo jak se přihlásit, což vedlo k drobným zmatkům 🙂

Naší prioritou je dělat takové akce, které se vám budou líbit, a budete s nimi spokojeni. O nedostatcích víme a do příště je jistě napravíme. V případě připomínek a dotazů na další nebo již proběhlé akce mě prosím kontaktujte zde.

Závěr a poděkování!

Jsem moc rád, že všechny ostatní záležitosti proběhly zcela v pořádku. Ve vzduchu byla po celou dobu velmi dobrá atmosféra a všichni se příjemně bavili. Poznali jsme spoustu skvělých lidí. Veškeré hromadné přesuny proběhly bez potíží. Vše se odehrávalo v jedné ulici, pár minut od sebe (lanka, restaurace, afterpárty).

Závěrem vám s potěšením mohu sdělit, že díky vašim dobrovolným příspěvkům, jsme vybrali částku ve výši 3.200kč, která bude využita na zaplacení dalšího provozu herních serverů Anarchy a Patriot.

Děkujeme vám, kteří jste přispěli nejen finanční částkou, ale i svojí přítomností a účastí na této párty. Jste skvělí!

Velké poděkování patří i SkillZone, který nám umožnil tuto akci uspořádat a vybranou částku na vstupném, také věnoval na provoz komunitních serverů.

Za celý tým …

Děkujeme všem, kdo jste dorazili. Těšíme se na další akce a doufáme, že jste si tuto lanku užili 🙂

ARTIC_DayZ_LAN_Party_007 ARTIC_DayZ_LAN_Party_008 ARTIC_DayZ_LAN_Party_009 ARTIC_DayZ_LAN_Party_010 ARTIC_DayZ_LAN_Party_011 ARTIC_DayZ_LAN_Party_012 ARTIC_DayZ_LAN_Party_013 ARTIC_DayZ_LAN_Party_014 ARTIC_DayZ_LAN_Party_015 ARTIC_DayZ_LAN_Party_016 ARTIC_DayZ_LAN_Party_017 ARTIC_DayZ_LAN_Party_018 ARTIC_DayZ_LAN_Party_019 ARTIC_DayZ_LAN_Party_020 ARTIC_DayZ_LAN_Party_021 ARTIC_DayZ_LAN_Party_022 ARTIC_DayZ_LAN_Party_023 ARTIC_DayZ_LAN_Party_024 ARTIC_DayZ_LAN_Party_025 ARTIC_DayZ_LAN_Party_026 ARTIC_DayZ_LAN_Party_027 ARTIC_DayZ_LAN_Party_028 ARTIC_DayZ_LAN_Party_029 ARTIC_DayZ_LAN_Party_030 ARTIC_DayZ_LAN_Party_031 ARTIC_DayZ_LAN_Party_032 ARTIC_DayZ_LAN_Party_033 ARTIC_DayZ_LAN_Party_034 ARTIC_DayZ_LAN_Party_035 ARTIC_DayZ_LAN_Party_036 ARTIC_DayZ_LAN_Party_037 ARTIC_DayZ_LAN_Party_038 ARTIC_DayZ_LAN_Party_039 ARTIC_DayZ_LAN_Party_040 ARTIC_DayZ_LAN_Party_041