Na aktualizaci nesoucí řadové označení 0.57 jsme se načekali podle některých až příliš. Nutno ovšem uznat, že před samotným vydáním updatu se objevilo několik nečekaných chyb, jež samozřejmě vypuštění na stable odvrátilo. Nesmíme ani zapomínat, že se jedná hned o dvojitou dávku herního obsahu, jelikož 0.57čka v sobě nese i aktualizaci 0.56, která se na stabilní větvi vůbec neobjevila. Jaké zajímavosti by jste si z tohoto herního balíčku rozhodně neměli nechat ujít?

OPRAVENÁ CENTRÁLNÍ EKONOMIKA

Změny v distribuci lootu způsobené centrální ekonomikou, jež se ve hře projevila s updatem 0.55, způsobily nemalé problémy nejen hráčům, ale především celému týmu vývojářů. Kvůli kritickým chybám, vyvolaných její implementací se dokonce distribuce předmětů musela ještě v průběhu minulého updatu navrátit ke staršímu, omezenému modelu. Především hráči soukromých serverů (kde se tyto chyby projevily nejvíce) si ještě živě vybavují období hladovění a fatálního nedostatku předmětů ve frekventovaných oblastech Chernarusi. Nyní je však CE zpět na scéně a doufejme, že se v 0.57čce představí v lepším světle.

ZOMBIE

S updatem verze 0.55 byla předělána podstata funkce zombie. Do minulého updatu byla tato stvoření víceméně neškodná a proto se vývojáři konečně rozhodli k předělání jednoho ze základních kamenů celé hry. Noví infikovaní jsou neuvěřitelně rychlí a navíc vás mohou velice jednoduše poslat na druhý břeh. Proto vývojáři přistoupili k naprosto logickému kroku a soustředili se na vyvažování síly zombie tak, aby docílili rovnováhy. Dále se nakaženým dostalo nových spawnů, které se nacházejí v hustě osídlených rezidenčních, průmyslových, či vojenských oblastech. Tím se jistě sleduje poskytnout hráčům možnost se těmto bytostem obloukem vyhnout a učinit určitý loot mnohem složitěji dosažitelným. Pokud vás přímo iritovala absence animací pro palzící se zombie, nezoufejte, jelikož si je pro vás vývojáři přichystali právě v tomto updatu. Zombie si stejně jako přeživší může poranit dolní končetiny a plynule přejít do lehu.

NOVÉ PŘEDMĚTY A ZBRANĚ

Tak jako v každém updatu, i v tomto přibylo několik nových předmětů. Mnoho z nich se dotýká zbraní. V updatu 0.57 se tak setkáte celkem se 4 novými typy. Jsou to Winchester mod. 70, SVD, Izh 18 a její upilovaná verze…a to už je pořádná várka nových “stříkaček”. Jak jistě dobře víte, s příchodem nových zbraní přichází i nové náboje. A tak opět narůstá pravděpodobnost, že naleznete ty náboje, které zrovna nepotřebujete. V tom samém duchu můžeme vést diskuze o zásobnících. Zde ovšem vyvstává výhoda Winchesteru. Ten disponuje vestavěnou nábojovou schránkou, což jej rázem v kombinaci s novým loveckým puškohledem staví do pozice nejžhavější novinky mezi civilními kulovnicemi. Vaše oko nyní může také na cíl hledět skrze novou univerzální optiku Kashtan pro různé verze ruských AK (včetně SVD), a pistolový puškohled.

V novém updatu máme samozřejmě i nové kousky do šatníku pro nadšence módy! Tu novou loveckou bundu prostě musíte mít, nic jiného Vám s „maskáčema“ prostě ladit nebude!

A pokud se chystáte ve světe plném beznaděje hrát roli svůdce, pak své společnici připravíte luxusní romantickou večeři! Nic nenavodí tu správnou atmosféru lépe než svíčkami pečlivě udržované přítmí s klidnou hudbou z kazetového přehrávače v pozadí. Delikátní večeři můžete navíc nyní servírovat v ešusu!

RÁDIO

Dlouhé chvíle nepohody si nyní můžete zkrátit posloucháním hudby. Rádio! Skutečně, odteď si budete moct při dlouhých pochodech nebo večerech u ohně pustit svoje oblíbené hity Chernaruských hitparád (tato novinka se bohužel na Stable z experimentalu nedostala, ovšem jistě se s ní už brzy setkáme!).

ODJÍMATELNÁ OPTIKA

Nynější aktualizace představuje nové možnosti osazení zbraní optikami. Kromě možnosti sejmout puškohled z Longhorna, se ve hře objeví i dvě nové optiky. Jednak jde o tzv. Kashtan, který lze připevnit na většinu útočných zbraní východního bloku a lovecký puškohled, která pravděpodobně nahradí Long Range Scope. Tato optika pak půjde namontovat na další typy civilních pušek jako je Winchester, Sporter a další (Všemi oblíbený “Mosin” však půjde dále osadit už jen PU-scopem). Mosin Nagant tak ztratí svůj dosavadní monopol mezi kulovnicemi, jelikož bude postupně vytlačován ostatními typy dlouhých zbraní.

NOVINKY V CRAFTINGU A JINÝCH MECHANIKÁCH

S následujícím updatem je na čase naučit se novému systému rozdělávání ohně. Už nemusíte hledat sirky po všech různých domech, nyní vám k tomu totiž stačí jen vyrobit si soupravu na rozdělávání ohně. Ta se skládá z kůry a větve. A dejte pozor aby jste se nespálili!

Jste už unavení hledáním kotlíků a pánve? Nyní si nově můžete opékat jídlo na klacku! Je libo upečené maso, jablko či paprika? S naostřenou větví to již není žádný problém.

Co se týče pěstování, smícháním vody a desinfekčního spreje nyní můžete vytvořit pesticid. Už žádní další ohavní slimáci!

MULTIFUNKČNÍ SUD

Možnosti výroby vlastních předmětů nabudou nových rozměrů. Při prohledávání pozůstatků Chernarusi jsme na experimentálních serverech měli možnost narazit na (z hlediska craftingu) multifunkční sud! Ten umožňuje rozvinout vlastní výrobu na novou úroveň. Potřebujete uchovat zbytečné věci před nenechavými prsty ostatních přeživších? Obarvit si tričko nebo Váš kožený outfit? Vyrobit si vlastní hnojivo pro post-apokalyptické záhonky? S multifunčním sudem to pro vás nyní nebude žádný problém! Kdyby v DayZ existoval teleshop, Horst Fuchs by jistě neuváděl nic jiného, ten sud prostě musíte mít.

Změny v Chernarusi

Mapa Chernarusi se oproti 0.55 znovu o trochu pozměnila. Stejně jako byl v minulém updatu přidán letní tábor, ani v této aktualizaci se na stanování nezapomnělo, nicméně děti si zde pravděpodobně moc nevyhrají. Jedná se totiž o notoricky známý vojenský tábor ve Starém Soboru, který mají v paměti především hráči DayZ MODu. Stanoviště původně sloužilo jako evakuační kemp. Dalšími lákadly jsou poté nový model vesnické samoobsluhy, ale především do detailu zpracovaná budova střední školy včetně tradičních nástěnek a plakátů. Neopomenutelnou novinkou jsou také rozličné bariéry a zátarasy, dodávající Chernarusi znovu více „apokalyptického šmrncu“.

Previous Image
Next Image

info heading

info content