Vysílačka je jedním z různorodých způsobů dorozumívání mezi hráči. Komunikace skrze virtuální rádiové vlny je nejen zábavná, ale také vás dokáže o to více vtáhnout do hry. Ovládání Walkie-Talkie je velice jednoduché, pojďme si ho tedy popsat.

Komunikace vysílačkou | Seznam potřebných věcí
  • 2x (min.) Walkie-Talkie
  • Baterie
Krok 1 | Baterie

Jediná věc, nutná pro zprovoznění vysílačky je baterie. Jelikož se v základu spawnují bez ní, musíte před použitím vysílačky rozhodně nějaké nalézt. Při vkládání baterie do vysílačky se zobrazí crafting menu s možností „Attach Alkaline Battery 9V to Walkie-Talkie“.

Krok 2 | Frekvence

Vysílačku lze naladit na osm různých frekvencí. Aby byly vysílačky schopné společně přijímat a vysílat, musí být samozřejmě naladěné na stejnou frekvenci. Vysílačku přeladíme pravým kliknutím a zvolením akcí “Next/Previous”.

Krok 3 | Vysílání

Po připojení baterie a naladění alespoň dvou Walie-Talkie na stejnou frekvenci, jsou vysílačky plně připravené k použití. Stačí je jen zapnout příkazem “Frekvence ON” (naopak příkaz “Frekvence OFF” vysílání vypíná). Vezměte ji do rukou nebo ji umístěte do vašeho inventáře a mluvte prostřednictvím klávesy „Caps Lock“. V levém dolním rohu se vám po celou dobu komunikace zobrazuje frekvence, na které vysíláte. Doporučovaný dosah vysílaček je 800 metrů, pokračujete-li dále, je ve vysílání přítomno mnoho šumu a stává se nesrozumitelné. Skrze vysílačku lze posílat také textové zprávy. Opět platí naladit vysílačky na stejné frekvence a dodržovat přenosovou vzdálenost maximálně 800 metrů. Při vzdalování se zprávy nezachovají celé a sdělovaná informace je zkreslená, jelikož se místo odeslaného textu objevují mezery. Komunikace hráčů za pomoci Walkie-Talkie funguje také uvnitř vozidel.

Poznámka: Walkie-talkie přenáší pouze váš hlas, nikoliv zvuky z okolí. Střelbu či hluk motoru blížícího se automobilu neuslyšíte.

Previous Image
Next Image

info heading

info content