Green Mountain. Zelená Hora. Mnozí z vás o ní již jistě slyšeli. Někteří jste ji i navštívili. O tomto místě se tradují ty nejrůznější mysteriózní historky a příběhy, objevují se různé teorie pokoušející se tyto zvláštní úkazy objasnit. Těžko říct, které z nich jsou pravdivé, ale žádné z nich by jistě nevznikly, kdyby na nich nebylo alespoň zrnko pravdy. Ale než se dostaneme k teoriím…

DayZ_Green_Mountain

Zelená hora

Kopec nesoucí jméno „Zelená hora“ se nachází severovýchodně od města Zelenogorsk. Hlavním důvodem, proč je tak zajímavá, je rádiová věž uprostřed vojenské základny, která je zatím nejvyšší budovou Chernarusi, a je snadno viditelná již z dálky. Do roku 1992 byla celá oblast uzavřena, dobře střežena a náležela ruskému vojenskému projektu s tajným označením Krasnojarsk-45. Základna v průběhu Chernaruské občanské války znovu „ožila“, byla totiž obsazena silami Americké armády. Co se s místem dělo na samotném počátku vypuknutí nákazy ovšem doposud nikdo nerozluštil. Vodítkem ale může být podezřelý biologický odpad, jež se nachází v okolí základny a záhadné vysílání.

DayZ_Green_Mountain

Počátek nákazy?

Mnoho přeživších v minulosti zdokumentovalo podivné zvuky spojené s jejích pobytem na hoře, či na osobních vysílačkách zachytili signál Morseovy abecedy, vycházející z těchto míst. Podle pověsti, pokud jdete na Zelenou horu se zapnutou vysílačkou, uslyšíte poněkud strašidelný přenos, který obsahuje zvuky piána, hlas ženy odříkávajíc čísla, odkazující na pozice na mapě a vzkaz v podobě Morseovy abecedy, který po rozluštění zní následovně:

Již nejsme na živu STOP Tato zpráva se bude opakovat každou hodinu, pokud spojovatelé už nadále neodpovídají STOP Udržet subjekt v karanténě je nemožné KONEC

Rádiový přenos si můžete poslechnout níže:

Je tenhle přenos, ale pravdivý? Zpráva se prý opakuje každou hodinu a tudíž na ni můžete, ale pravděpodobněji také nemusíte narazit. A pokud se s ní setkáte, mimo zprávy samotné, obsahuje přenos také informace o pozicích posedů. Přenos je zakončen strašidelným zvukem, který je údajně řevem zombie.

Následující obrázek znázorňuje pozice z přenosu na mapě a pravděpodobné šíření nákazy:

DayZ_Green_Mountain

Modrá zóna mohla být oblastí karantény a posedy místa pro odstřelovače, kteří by pozorovali a chránili hranice zóny. Odstřelovači by mohli být hlídači a spojovatelé. Pokud by neodpovídali, znamenalo by to, že se infikovaní dostali z karantény a všechno by bylo ztraceno. Evidentně se tak stalo.

TEORIE

Jak již bylo řečeno, o Zelené hoře koluje mnoho teorií. Dejme tedy dohromady fakta a pokusme se zformulovat teorie, které by tyto události vysvětlovaly.

Poslední linie

Máme tedy dvě věty. První věta obsahující myšlenku: “Už nejsme naživu.” A druhá věta: “Tahle zpráva se bude opakovat každou hodinu, pokud spojovatelé už nadále neodpovídají”. Pointa spojovatelů v tomto přenosu tedy byla ta, že jsou buď mrtví, nebo neschopni odpovědět. Pravděpodobně to ukazuje na tajný vládní projekt, který měl hodinu ke zjištění, jak se věcí mají a pokud by po stanoveném čase nedorazila žádná odpověď, byla by akce odvolána. Infikovaní se pravděpodobně dostali skrz a nakazili ostatní. A tyto události pravděpodobně stály u zrodu rozšíření nákazy. Řev zombie je také součástí nahrávky a mohl by naznačovat to, že ničí vybavení nebo útočí na vysílač, či toho kdo se snažil nahrávku nahrát.

Válečné fiasko

Předchozí teorie by opodstatňovala možný vznik nákazy a její příběh, jak to tedy všechno začalo. Následující je inspirovaná vojenskou intervencí Spojených států amerických. Chernarus byla zmítána občanskou válkou a vojensky podporována Spojenými státy, tedy zbraněmi Američanů. Samozřejmě, jako každý válečný konflikt se to neobešlo bez spousty lhaní. Zelená hora a přilehlý komplex byly evidentně pod vojenskou kontrolou. Je hodně pravděpodobné, že Američani prováděli experimenty na obyvatelích Chernarusi, zahrnující použití biochemických bojových látek. U vysílače se totiž stále nachází biologický odpad.

Ale co by následovalo, kdyby se něco zvrtlo? Co kdyby karanténa byla prolomena a “subjekty” by unikly? Některé z počátečních čísel rádiového přenosu, by mohly být čísla subjektů a Morseova abeceda by mohla být poslední části vysílání od jednotek Američanů na Zelené hoře. Teď je většina američanů z Chernarusi pryč, což znamená, že jejich mise byla provedena. Ovšem někteří jsou stále na pevnině. To nás přivádí k této myšlence: Infekce začala, když Američani byli stále v Chernarusi. Co když mise selhala kvůli infekci? Vojáci byli nakaženi a varování bylo rozesláno. Přesto však byly tábory napadeny nemrtvými. To by mohlo pravděpodobně poukazovat na špatně vedenou evakuaci. Zpráva byla vysílána ve smyčce. Vojáci měli být stažení, jenže tak se nestalo. A protože zpráva je vázána k vysílači, mohlo by to naznačovat problémy s anténou, což nás odkazuje na to, že nemohla být vysílána mimo okolí hory. To by vysvětlilo tolik vojenských obětí v Chernarusi, kteří nevěděli, že se zkáza blíží.

DayZ_Green_Mountain

Historky & Zelená Hora

Historky samotných přeživších se různí, ale vesměs se shodují v jednom – o TÉ hoře se prostě nemluví. V opačném případě vám hrozí prokletí a pokud jste tak odvážní či snad pošetilí, že ani to vás neodradí, jste podle mnohých mrtvý muž. Neuvěřitelných historek se k tomuto místu poutá nespočet…přesvědče se sami.

Ďábelský Medvídek

Medvídek se Zelenou horou jsou spolu spojeni záhadným poutem vyšší komunikace. Když máte plyšového medvíka, jste přímo spojeni s bohy plyšáčků. Zelená hora je pouze oblastí jejich říše. Pokud na vrcholku věže na zatancujete celí oblečení v růžovém s medvídkem v ruce na počest bohům, dají vám novou sílu.

Navíc se tradují legendy, že pokud donutíte svého nejlepšího přítele spáchat sebevraždu na vrcholku věže za úplňku ve dvanáct hodin v noci a položíte medvídka do kaluže jeho krve, ďábelští duchové ihned zametou stopy a změní vás v něco…v něco silnějšího!

DayZ_Green_Mountain

Zažili jste také někdy něco zajímavého na Zeleného hoře? Podělte se s námi o své zážitky, či teorie.

Zdroj: DAYZ OFFICIAL FORUMfpsgeneral.com