Obstarat si potravu lovem je jednou ze základních myšlenek DayZ. Pokud nechcete svůj úlovek nahánět po lesích, zbytečně se prozradit střelbou nebo se neradi vzdalujete od svého tábora, máme pro vás řešení. Lovte chytře, poličte pasti a úlovek doslova přijde k vám!

Rabbit Snare | Seznam potřebných věcí
  • Metal Wire (kovový drát)
  • Wooden Stick (větve)
Krok 1 | Vytvoření pasti

Výroba králičí pasti je jednoduchá. Pro její sestrojení potřebujeme pouze dva předměty. Jedná se o kovový drát, který lze naleznout všude napříč obydlenými oblastmi (největší šanci ovšem máte v průmyslových zónách nebo vrakovištích) a také větve. Ty jste schopni získat vícero způsoby (posekáním keře, nalezením v lese, rozštípáním špalku…). Zkombinováním těchto dvou předmětů se zobrazí v crafting menu možnost „Craft Snare Trap from Metal Wire and Wooden Stick“.

Krok 2 | Líčení pasti

Jakmile máme past hotovou, můžeme se vydat na lov. Vyhledejte vhodné místo, vezměte ji do ruky a pohlédněte na zem. Zobrazí se možnost „Deploy Snare Trap“ (umístit past). Poličte tedy past a zapamatujte si tvar drátu! Jakmile je jednou past umístěná, stačí se jen vzdálit a počkat.

Krok 3 | Kontrola

K místu, kde jsme past ponechali, se po určité době vrátíme, abychom zkontrolovali, zda se něco do pytláckého oka nezachytilo. Lov za pomoci králičí pasti není totiž vždy úspěšný. Že jste zrovna neměli to štěstí, poznáte dle tvaru drátu, který je teď obtočený kolem klacíku. V tuto chvíli je nutné znovu políčit. Příkazem „Take Snare Trap“ ji seberete ze země a podle návodu výše ji znovu nalíčíte. Dejte pozor na její kvalitu, past se po několika neúspěšných pokusech zničí.

Krok 4 | Úlovek

V případě úspěšného lovu, není třeba nic vysvětlovat. Vaše kořist – zajíc – bude zachycena do pasti a ležet přímo pod ní. Z jednoho zajíce získáme dvě syrové tzv. „Rabbit Leg“ (zaječí kýty), které můžete opéct na ohni a nasytit s nimi vaši hladovou postavu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content