Transit Bus | DayZ Standalone (CZ/SK)
Základní informace

Za vzor autobusu sloužil vůz Ikarus model 260.03, vyráběný v maďarském městě Miskolc během let 1973 - 1990. Význačným znakem karoserie řady 260 jsou poměrně velká okna, která dovolují cestujícím široký rozhled. Autobus se díky jeho nezanedbatelným rozměrům na křivolakých cestách Chernarusi poněkud hůře ovládá, výhodou je však schopnost přepravy mnoha cestujících.

Specifikace vozidla

 • Maximální rychlost: 60km/h
 • Kapacita: 19 osob
 • Kapacita paliva: - 120 L
 • Barevné varianty: Modrobílá
 • Počet kol: 2x přední a 2x2 zadní (dvojitá)
 • Počet slotů v inventáři: 105
 • Nutné součásti ke zprovoznění: Autobaterie, svíčka (případně kola a benzín)
 • Nutné nástroje pro zprovoznění: Lug Wrench

Oprava

Ne vždy se poštěstí, že najdete pojízdné vozidlo, popřípadě můžete havarovat, a proto je nutné vozidlo opravit. Podíváme se tedy, jak vyměnit různé díly, abychom zajistili správnou funkci vozu.

Baterie (Truck Battery) - Baterii do vozu umístíte, jednoduchým přetáhnutím z vašeho inventáře do inventáře vozidla, ovšem pokud ji chcete demontovat, musíte přistoupit k motoru a vytáhnout ji ručně. Jednoduše na ní pohlédněte a měla by se objevit nabídka “Detach battery”. Obdobným způsobem lze baterie do vozu též vložit (bez manipulace s inventářem).

Glow plug (svíčka) - Úplně stejný postup, jako u baterie. Vložit ji můžete přetáhnutím do inventáře vozidla a vyndat lze pouze z útrob motoru.

Pneumatiky - První věc, kterou bez nástrojů nevyměníte. K demotování pneumatik je nutné opatřit si klíč na kola (Lug Wrench). Jednoduše jej uchopte do rukou a namiřte s ním na kolo, jež máte v úmyslu vyměnit. Měla by se vám objevit nabídka na odpojení kola “Detach Wheel”. K připevnění pneumatiky již klíč nepotřebujete. Pouze vezměte ji do rukou a namiřte na nápravu. V případě autobusu doporučujeme mít po ruce také páčidlo, jelikož jeho pomocí od sebe oddělíte zadní dvojitá kola. Pro opětovné spojení stačí skrze inventář kola na sebe přetáhnout.

Doporučujeme si poškozené pneumatiky opravovat pomocí soupravy k tomu určené (Tire repair kit) a vozit sebou rezervu. Stačí málo k neštěstí a hledání náhrady za prasklou pneumatiku může být zdlouhavé. Pro opravu pneumatiky je nutné ji pomocí klíče sundat a teprve poté je možné aplikovat Tire Repair Kit.

Světla (Head Light) - Výměna žárovky je velice jednoduchá. Prostě jen namiřte na jedno z předních světel a žárovku vyjměte nebo ji namontujte. Spawnují se v malé krabičce, tzv. "Headlight box".

Karoserie - K úspěšnému umístění či demontáži dílů karoserie (kapota, dveře řidiče.. atd.) je nutné použít francouzský klíč (Wrench). Za jeho pomoci jednotlivé části karoserie odmontujete, k jejich zpětnému přidělání stačí pouze uchopit požadovanou část do rukou a správně ji na vůz připevnit.

 • 1x Bus Front Door (přední dveře Autobusu)
 • 1x Bus Middle Door (prostřední dveře Autobusu)
 • 1x Bus Rear Door (zadní dveře Autobusu)
 • 1x Bus Hood (kapota)

​Benzín - bez pohonných hmot by jste se s vozidlem daleko nedostali. Benzín je možné dotankovat na jakékoliv čerpací stanici za pomoci kanistru (Gasiline Canister) či jiného úložiště tekutin. Vezměte tedy libovolnou nádobu do rukou, u stojanu doplňte palivo a pohledem na nádrž vozidla potvrďte nabízenou akci.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Vývoj

  0.59

Twitter

GoPay