FAQ | DayZ Standalone (CZ/SK)

01# JAKÝ JE ROZDÍL MEZI STABLE A EXPERIMENTAL?
 • Experimentální – Před uvolněním jakéhokoliv updatu, je nutné prověřit a otestovat stabilitu jeho nového obsahu. Tyto testovací servery jsou pro veřejnost volně dostupné.
 • Stabilní – Jakmile je větší část obsahu updatu otestována, je uvolněn na stabilní větev.
 • Mezi experimentální a stabilní větví se vaše postava nepřevádí.
02# JAK SE PŘIPOJÍM NA STABLE NEBO EXPERIMENTAL?

Skrze klienta služby Steam si vyhledejte DayZ Standalone ve své knihovně her. Klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti – záložka Betaverze a tam vyberte Experimental. Hra se vám automaticky aktualizuje pro připojení na experimentální větev. Pro vrácení se zpět, vraťte původní nastavení. Klient provede opětovnou aktualizaci pro připojení se na stabilní větev.

03# JAKÝ JE ROZDÍL MEZI 1st PERSON A 1 st/3rd PERSON SERVERY?

Zde již mluvíme o přesné definici nastavení obtížnosti serveru, které mimochodem lze nalézt jak na stabilní, tak i na experimentální větvi. 1st/3rd person znamená, že můžete přepínat mezi pohledem třetí osoby a první osoby. Naopak u 1st person je pouze pohled z první osoby. Mezi další rozdíly by měla patřit členitost výskytu zombie, jejich způsobovaného zranění atd. Tyto rozdíly však momentálně nefungují. Na každém serveru lze nastavit střídání den / noc. Některé servery mají tento cyklus vypnutý. Rozhodnutí záleží na správcích serveru. Brzy se jistě dočkáme i dalších rozdílů. Postava mezi servery se prozatím převádí.

04# JAK SE PŘIPOJÍM NA 1st/3rd PERSON NEBO 1st PERSON SERVER?

V hlavním menu hry je záložka „Změnit server“. Zde si vyfiltrujte požadované nastavení serveru.

05# Nezobrazují se servery ve vyhledávači?

Pokud máte problém se zobrazením serverů nehledě na nastavení parametrů v herním vyhledávači postupujte následovně: Spusťte nabídku start a zde do vyhledávání souborů napište příkaz „cmd“ (bez uvozovek). Objeví se tabulka – Zde zadejte „netsh winsock reset“ (bez uvozovek) a odentrujte (pokud systém ohlásí, že nemáte dostatečná oprávnění, spusťte CMD jako správce a zadejte příkaz znovu). Poté restartujte počítač a zapněte DayZ.

06# JAK JE TO S PRAVIDELNÝMI UPDATY? (STABILNÍ VĚTEV)

Každý týden ve středu je pravidelná, několika hodinová odstávka všech serverů z důvodu údržby. S tím je spojený i občasný (nepravidelný) update nejnovějšího changelogu. Pokud proběhne update, klient služby Steam automaticky aktualizuje vaši hru na nejnovější verzi. V případě že ne, zkontrolujte nastavení klienta.

07# Nelze se připojit za spoluhráčem na server ze stejné IP adresy?

Problém s připojením více klientů ze stejné IP na jeden server je většinou spojen se starším routerem a nevhodnou NAT podporou. Řešením je donutit jednoho z klientů používat nestandardní port.
Řešení: Spusťte Steam a zobrazte si Vaší Knihovnu > klikněte pravým tlačítkem myší na DayZ > vyberte záložku vlastnosti > zvolte „nastavit možnosti spuštění“ > do políčka napíšete „-port=25007″ (bez uvozovek)

Hra by poté měla fungovat normálně.. Tato úprava se provádí na jednom PC ze dvou, u více PC je třeba dát na N-1 PC jiné porty např.: -port=25010 atd…

08# VYHAZUJE VÁS SERVER Z DŮVODU ŠPATNÉ AKTUALIZACE BATTLEYE (BATTLEYE „FAILED TO UPDATE KICK“)?

Tento problém je způsoben nesprávným oprávněním Vašich souborů. Řešení: Ze všeho nejdřív vypněte DayZ a Steam.

 • KROK 1: Vymažte složku Battleye ve složce Appdata
  Najděte složku Battleye uloženou v “C:\Users\”VAŠEUŽIVATELSKÉJMÉNO”\AppData\Local\DayZ”. Celou složku Battleye i s jejím obsahem vymažte. (Ujistěte se, že se zobrazují skryté soubory a složky (Ovládací panely > Možnosti složky), pokud složka Appdata bude ve výchozím nastavení skryta.
 • KROK 2: Stáhněte BEClient.dll
  Jděte na stránky Battleye a stáhněte 32-bit BEClient.dll pro DayZ (uložte ho na snadno přístupné místo, brzy s ním budeme pracovat).
 • KROK 3: Nahraďte starý BEClient tím, který jste stáhli.
  Přesuňte nebo zkopírujte/vložte stažený BEClient.dll do složky nazvané “Battleye” v instalačním adresáři DayZ (nahraďte zde existující BEClient.dll). DayZ instalační adresář je defaultně zde: „C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\DayZ„. (toto NENÍ stejná appdata DayZ/Battleye složka, kterou jsme předtím navštívili)
 • KROK 4: Restartujte váš počítač
 • KROK 5: Aktualizujte Battleye

DŮLEŽITÉ: Spusťte Steam jako Správce (klikněte pravým tlačítkem na Steam a vyberte možnost spustit jako správce). Zapněte DayZ a připojte se na server. Battleye by se mělo správně aktualizovat.

09# HRA JE ZASEKANÁ?

Existuje již mnoho návodů, tipů, triků, jak kde co poladit, nastavit, upravit atd. Na každý počítačový komponent platí trochu jiný postup. Neexistuje žádný univerzální a nejlepší „fps booster“ nebo „fps fix“. Nezbývá nic jiného, než je jednotlivě vyzkoušet a nebo případně zkombinovat.

 FPS FIX // Optimalizace rozlišení