Status Report 10-01-2017 | DayZ Standalone (CZ/SK)

Status Report 10-01-2017
Led
20

Status Report 10-01-2017

RedakceDayZ-SA.CZ   6 komentářů   839 views  
(5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dev Update

Nový rok je tady a s ním i nový Status report. Brian by rád představil hlavní cíle pro rok 2017, Petr promluví o důvodech, proč je hra více hardcore než předtím a Baty shrne vaše vánoční zážitky.

Obsah tohoto týdne
 • Dev Update/Hicks
 • Dev Update/Peter
 • Community Spotlight
Brian Hicks | Creative Director

Ahoj přeživší!

Je to tento rok náš první Status report, tak se pojďme podívat na hlavní cíle pro rok 2017.

Jak práce na 0.62, tak i na Betě jdou stále vpřed, a tak se týmy snaží vyřešit poslední problémy, které se týkají 0.61. Tudíž doufáme, že brzo zavedeme vozidla na Stable. Během několika posledních týdnů tým opravoval problémy skrz Experimental, konkrétně:

 • Pády serveru
 • Úpravy chování infikovaných
 • Doladění poškození od Hypothermie
 • Oprava životnosti aut a stanů
 • Opravení neviditelných částí těla
 • Vozidla na Experimentalu propadávaly skrz terén
 • Táborák nebylo možno založit v krbu

Kromě těchto úprav, které přecházely z Exp na Stable, tým pracoval ještě na řadě dalších problémů:

 • VOIP hlasitost
 • Vylepšení výkonu vozidla na straně klienta
 • Výkonnost serveru (problém způsoboval desync, zpoždění akce atd.)
 • Spotřeba vedlejší paměti serveru
 • Nějaké další pády serveru
 • Infikovaní se spawnovali za přeživšími
 • Pokračování práce na opravě zbývajících problémů u vozidel

Jak již bylo zmíněno, tohle všechno probíhá zároveň ve vývoji 0.62 a Bety. Jakmile se dostaneme do situace, kdy si budeme jistí, že je možné ukázat jak vizuální, tak i výkonnostní stránku 0.62, budeme ji sdílet s vámi. Všichni z našeho vývojářského týmu jsme nadšení z toho, jak malý tým umělců a podporných programátorů započal přípravu pro tyto milníky. Tento Status report je plný úžasných věcí, ale to vše se bude řešit po opravení kritických věcí z 0.61, až poté se budeme plně věnovat 0.62 a Betě.

Všichni doufáme, že jste měli skvělé prázdniny, a že jste je mohli trávit spolu se svojí rodinou, kamarády a se svými milovanými.

Peter Nespesny | Lead Designer

S vydáním verze 0.61 jeden hlavní problém vznikl ze strany komunity, který je stále prodiskutováván. Bylo to nápadné zvětšení obtížnosti v PvE. Chtěl jsem se k tomu tedy vyjádřit.

Nedávno jsme využili výhody z nového dynamického spawnování, a proto je koncentrace infikovaných o mnohem větší než byla předtím (a doufám, že jich bude ještě více v budoucnu s možností hord). Teď, když jsme konečně dosáhli normálních čísel infikovaných v lokacích pro zamýšlený gameplay, je nemyslitelné, aby jen tak stáli a ignorovali vás při naplňování vašich inventářů. Vypadá to, že někteří z vás si nepamatují, jak drsní infikovaní byli v tomto modu kdysi dávno, když jste se plazili na břiše hodně dlouho, abyste obhlédli město a našli vstup s nejmenším odporem. Nezapomeňte, že infikovaní jsou zamýšleni tak, aby byli reálnou hrozbou v přežití v Chernarusi. Museli jste je buď obejít nebo bojovat (eventuálně utéci, když byste měli štěstí).

Jsou zde nějaké menší problémy ohledně AI, které se musí opravit a chápu, že to možná bude těžké se pohybovat bez spatření a bez starých návyků, které přišly od skoro neexistujících infikovaných a bez přítomnosti indikátoru (kombinovaný s tím, jak moc jste hluční a jak moc jdete vidět), můžete zkusit použít nějaká základní pravidla, která Vám mohou pomoci – buďte při zemi, udržujte vzdálenost a vyhýbejte se jejich přímé viditelnosti (ano, oni mají taky periferní vidění). Co se týče boje z blízka, bude opravený, jakmile bude připravena nová postava. Již jsme začali pracovat s prototypem. Samozřejmě nahlášené problémy, jako například infikovaní běžící skrz zavřené dveře nebo oživení hned vedle nich je nepřijatelné a bude opraveno.

Kdyby jste si chtěli přečíst něco více ohledně návrhu infikovaných, tak se podívejte na Status report uvolněný 3.března 2015.

Také déšť a nízké tělesné teploty se staly faktorem v boji o přežití. Znovu, neměli byste se toho bát, spíš se zkusit adaptovat. Až budou systémy jako třeba metabolismus, nemoci, zranění, stamina, vliv počasí, infikovaní, predátoři a další přidány a upraveny, budete se muset vypořádat s finální survival hrou, ve které musíte být opatrní, plánovat věci dopředu a být připraveni pro nadcházející situace – tohle je DayZ lidi.

Zůstaňte silní a nevzdávejte se.. vidíme se v Chernarusi!

Community Spotlight

Zuzana Cinková | Community Manager

Vánoce a oslavy Nového roku jsou nyní za námi. Možná jste oslavovali i v DayZ, po tom, co byly přidány některé vánoční stromky a také roztomilí medvídci s překvapením vně. Byli schopní ochránit vaše vybavení od poškození, pokud jste je měli u sebe.

Byli jste z nich velmi nadšení, dokonce jste nám posílali obrázky ukazující vaše zjištění na náš oficiální Twitter.

Dystopian Gaming nám zaslal screenshot z jeho vánočních oslav se zprávou:

I my pink teddy! Merry Xmas!

Sam Kingswell byl velmi nadšený z počtu plyšových hraček, které se objevily v Chernarusi.

Ne každý dostal dárečky jen ve hře. Streamer MrBlue dostal nějaké stylové vybavení s DayZ tématikou od své přítelkyně. Super!

A v neposlední řadě, od Watchmana jsme obdrželi Novoroční pozdravy:

Ráda bych Vám také popřála šťastný a úspěšný Nový rok, plný dobrého zdraví, lásky a zábavy.

About RedakceDayZ-SA.CZ

6 komentářů

 • Spiritak
  Led 22, 2017 @ 22:10 pm

  Takže môžme zas čakať 7 mesiacov na 0.62 update…

  Odpovědět
  • Filip
   Led 23, 2017 @ 9:11 am

   To asi ne beta by prý měla být hotová do konce letních prázdnin takže tak v červenci asi.
   A beta to už je po updatu 0.62

   Odpovědět
   • Spiritak
    Led 23, 2017 @ 11:14 am

    No u nich to nieje nič isté ja len dúfam že ten update 0.62 nebude trvať dlhšie ako max 2 mesiace…

    Odpovědět
 • JEDImfp
  Led 24, 2017 @ 9:56 am

  kdy bude dayz v preview programu na xboxu? u to chci hrat z gauce na gamepadu

  Odpovědět
 • EnTony
  Led 24, 2017 @ 16:36 pm

  Ahoj. 0.61 se mi velmi líbí, nechápu reakce lidí, kteří by potřebovali update každé 2 hodiny a k tomu vrtulníky, raketomety a nevinné zombíky. Současná podoba hry je ojedinělá a umělé podávání „pomocných rukou“ i třeba v podobě aut, podle mě do survival hry tohoto typu nepatří. Hra je čistě o přežití, žádné sbírání exp bodů nebo tuning aut, co vydrží věčně…o tom tahle hra neni a podle mě by ani neměla být. Stejně tak stavění základen, tyhle věci úplně změní styl hry i komunitu. V aktuální podobě se pro mě dayz blíží dokonalosti. Pokud něco chci, musím si pro to dojít a vybojovat si to. Vítám vlky, pěkně nepříjemné setkání, ale i zombíky, kteří nejsou jen na okrasu. Byl bych pro zvednout obtížnost pve na prázdných serverech ať to mají lootovači těžší. Kdo chce hrát, ten hraje a nestěžuje si. Takže vývojáři zůstaňte pozitivní a hateři můžou hrát cokoliv jinýho, ještě se rádni vrátí, tuhle hru nejde jen tak opustit 😉

  Odpovědět
  • Spiritak
   Led 24, 2017 @ 17:00 pm

   My nepotrebujeme update každé 2 hodiny ale zas aby bol 1 update za rok je už moc a komu by sa chcelo čakať 15 rokov vývoja hry…ja nevravím že tá hra je zlá len sa mi nechce čakať na 1 update 8 mesiacov…

   Odpovědět

Twitter

GoPay