Update 0.55 | DayZ Standalone (CZ/SK)

Update 0.55
Dub
02

Update 0.55

RedakceDayZ-SA.CZ   31 komentářů   4 782 views  
(3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Update 0.55 dle slov samotných vývojářů konečně navrací písmenko Z zpátky do DayZ! Nová aktualizace bude tedy mezi hráči známá především díky prvotní imlementaci dlouho očekávané umělé inteligence infikovaných. Ovšem to jistě není jediné, na co se tým vývojářů pro tento měsíc zaměřil. Co ještě s sebou přináší 0.55ka? Pojďme si společně připomenout všechny důležité a zajímavé změny.

Zombies

V minulé aktualizaci byla řešena inteligence zvířat, nyní na řadu přicházejí zombie. Mimo umělou inteligenci patch zahrnuje také nové animace pro infikované, mezi kterými se objeví například animace ůderu a reakce na zásah. Dále také byla vylepšena plynulost animací například při přechodu z chůze do sprintu. Zvýšil se také počet zombie a byla přidána základní stealth mechanika, spolu s možností AI spojovat se do skupin. Dávejte si proto nyní na infikované pozor, protože budou nebezpečnější! Navíc do “zombie rodiny” přibyl další člen – farmář – takže se máme rozhodně na co těšit.

Centrální ekonomika

Vypadá to, že centrální ekonomika lootu začíná konečně nabírat určité funkční podoby. Brzy by jsme se mohli dočkat například kontroly počtu předmětů, jejich spawnu v závislosti nejen na typu domů ale také na dané oblasti mapy. Případná kontrola spawnu vzácných položek znamená mimo jiné příchod předmětů, které nabudou vzácnosti. Jako jeden příklad za všechny můžeme uvést odstřelovací pušku SVD dragunov.

Další zajímavou možností je spawn lootu uvnitř úložišť – v batozích. Nesmíme opomenout ani počínající různorodou konfigurací zbraní. Kdo ví, třeba se vám poštěstí nalézt vaši oblíbenou zbraň s přiloženým poloprázdným zásobníkem jako bonus!

Řetězová pila

Chainsaw, nebo chcete-li řetězová pila či „motorovka“ byla do samostatné verze DayZ Standalone přidána již s updatem 0.52. Nicméně kvůli technickým obtížím byla posléze odstraněna a na novou implementaci si počkala až do verze 0.55. Doufejme, že již bez technických problémů. Tato zbraň je hráči velice očekávaná. Kdo by si v DayZ nechtěl zinscenovat scény ze známého bijáku “texaský masakr motorovou pilou”? Ale zpět od morbidity zpět do reality, primárně je tato pila určena ke kácení stromů a řezání větví. Nicméně bude jistě velice užitečná i proti novým, dravým a krvelačným zombie. Jediné co potřebujete pro její provoz, je benzín. Používejte ji s opatrností, ať nepřijdete o prsty!

Nové mechaniky ohniště

V novém updatu budete konečně moct odlákat pozornost tím, že do ohně hodíte náboje nebo sprej. V budoucnu se jistě najde více využití této vymoženosti, a jak známe vývojáře, jistě se i za touto novinkou schovává něco většího. V současnosti lze sprejem nechat také explodovat auto, pokud se nachází ohniště blízko vozidla. A hele, další využití. Jen si představte, jak budete banditům likvidovat jedno auto za druhým. Ačkoliv se to nezdá, myslím, že tato novinka nás v budoucnu ještě hodně překvapí.

Zbraně a předměty

Spolu s updatem verze 0.55 přibude v Chernarusi několik a zajímavých předmětů. Nový obsah jistě potěší vtipálky, lovce a bandity. Jednás e především o past na medvědy a nášlapnou minu. Past na medvědy otevírá zcela nové obzory co se lovu týče, a to jak zvěře, tak přeživších či zombie. Stačí ji pouze položit a vyčkat na oběť, které past zpřeráží nohy. Pro lovce již nebude problém zraněnou kořist “dorazit”. Nášlapná mina pak bude po spuštění pro potencionálního “našlapovače” zcela jistě smrtelná. Díky jejím zanedbatelným rozměrům a zelenému zbarvení je prakticky nezpozorovatelná, zvláště v terénu. Dalším předmětem, vzbuzujícím rozruch, jsou nové náboje ráže 7.62x54mmR, které budou využity u nové odstřelovací pušky SVD. Naopak starý dobrý Blaze95 nyní střílí s náboji .308 winchester!

Mapa

Při objevování nových oblastí a zákoutí se jistě mnoho z vás vzpomínkami přesune do svých dětských let. Kdo by si nevzpomněl na zážitky z letních táborů! Právě na ně totiž budeme moci při svých toulkách po Chernarusi narazit. Vypadají opravdu důvěryhodně, zvláště chatky, jako by z oka vypadly svým reálným protějškům, které již snad desetiletí balancují na hraně destrukce, čekajíc na poslední vánek z milosti.

Previous Image
Next Image

About RedakceDayZ-SA.CZ

31 komentářů

 • M1ro
  Dub 2, 2015 @ 20:38 pm

  Pekný článok.

  Odpovědět
 • Distributors
  Dub 2, 2015 @ 22:41 pm

  štve mě ten loot. Se nedá absolutně nic najít. Tam kde dříve bylo nejvíce lootu dnes není nic. A tam kde dříve nebyl loot není loot stále…
  Když tu bylo ráno málo hráčů tak jsem šel na lootování, že toho bude všude spousta. Prošel jsem 3 střední vesnice a jedinou věc kterou jsem našel jsou růžové zničené boty….. A vyplejtval za tu dobu několik kusů jídla, pití a střeliva, protože do zombie se teď na blízko moc chodit nevyplatí to mi ale nevadí. Štve mě ten loot….. nedokážu si představit, že by mě někdo odstřelil a já začínal bez věcí, když nejde absolutně nic najít…..

  Odpovědět
  • Feroo
   Dub 3, 2015 @ 6:52 am

   Časem to snad vyváží, ale já to vidím jako krok pozitivním směrem. Právě ta přemíra lootu naprosto potírala prvotní myšlenku ze které DayZ vyšel a která byla dobrá.
   O co tam vlastně jde, jaká je základní logika? Pokusím se napsat svůj názor:
   Černarus je území napadené podivnou infekcí, která dělá z lidí agresivní dementy. Nepodařilo se najít protilátku, oblast byla uzavřena, všichni se odstěhovali, odvezli sebou co mohli. Nakažení byli ponecháni svému osudu. A do této uzavřené oblasti se načerno propašuje hráč, aby si vyzkoušel jaké má schopnosti přežít. Musí si vystačit s přírodními zdroji a nebo shánět co tam zůstalo překonávajíc hrozbu nakažení a fyzického útoku infikovaných. Tomuto já říkám survival simulátor.
   Bohužel někteří hráči to vidí jinak, asi takto:
   Černarus je aréna, kde se povaluje hromada zbraní a věcí. Stačí chodit a sbírat, vyzbrojit se jako superman a pak pro zábavu lovit zombíky i ostatní hráče. Nic proti, ale toto se survivalem nazvat nedá.
   Pak je ještě další skupina hráčů tzv „syslíků“. Syslíci chtějí věci, hodně věcí, mít víc než ostatní. Pro ně je to aréna kde se válí majetek bez dozoru a je potřeba jej vzít a ukládat si ho na svojí hromádku. Vybudovat si pevnost, kde budou mít hromady zásob a budou s nimi kšeftovat. Z jejich logiky pohledu se to možná survivalem nazvat dá. 🙂
   A teď záleží na vývojářích, jestli se budou chtít držet toho, z čeho DayZ vyšel a nebo tuto logiku zahodit a snažit se vyhovět většině. Netroufám si soudit, která kategorie jí tvoří. Ale vyhovět všem nejde.

   Odpovědět
   • Distributors
    Dub 3, 2015 @ 7:35 am

    To je taky pravda, hraji Dayz velice krátko tak moc nevím co myslíš tím „přírodní zdroje“ zatím jsem to hrál podobným stylem jak píšeš…. nalootovat si nějakou zakladní zbraň, oblečení, nějakou zásobu jídla, pití a šel prozkoumávat mapu(protože ji neznám) po nějaké době mě někdo odpráší a zase to jede od znova 😀 Zatím se chci tu mapu nějak zhruba naučit, abych hned věděl v jakém větším městě jsem a jakým směrem se vydat, abych se dostal zase jinam. Teď mi to situaci ale výrazně komplikuje, protože moc dlouho jako „naháč“ nevydržím. 🙁

    Odpovědět
    • Feroo
     Dub 3, 2015 @ 8:25 am

     Nejsem bohužel povolaný ti dávat rady. U hry jsem strávil spousty hodin, ale dal jsem si výraznou pauzu, nejsem schopen se vyjadřovat k aktuální verzi. Prostě si počkám na finál a uvidím. Právě systém KOS mě natolik otrávil, že mě to přestalo bavit. Pokud se chci vyřádit se zbraněmi a lovit ostatní hráče, je podle mně lepší Arma a třeba Wasteland kde je to nosná myšlenka, stojí na tom logika, Altis je pro tento účel ideální i rozlohou. Nechápu proč se DayZ snažil tuto myšlenku kopírovat. Taky mi vadil ten stresový systém doplňování. Postava co chvíli řvala že chce pít, že chce jíst, že jí je zima. Beru, že ve hře by mělo být všechno ve zrychleném čase, ale pokud se to přežene, tak to začne otravovat a ze zábavy se stane frustrace.
     Třeba to vývojáři dotáhnou do podoby, která mi bude vyhovovat a třeba to zkusím a zase vyhodím z disku. Naštěstí DayZ není jediná hra na světě. 🙂

     Odpovědět
  • Mira
   Dub 3, 2015 @ 10:47 am

   To ti povím naprosto přesně jaké je to začínat bez věcí…Na prd..včera jsem tak začínal několikrát, na různých místech, protože bud mne umlatil zombie, nebo jsem umřel hlady..LOL..dokonce jsem na jednom CZ serveru, cca hodinu po restartu prošel Černo..dost kompletně a nic…jen kusy oblečení a přilby..
   To samé Polana a okolní vesnice..Solnicnyj atd…naběhal jsem se teda jako freesh pořádně a jediné jídlo, které jsem našel, byla jednou konzerva na posedu a podruhé v tom velkém krmelci..voda pouze z jezírek. Chtěl jsem začít dayZ hrát pravidelně, ale jaksi mi to jako freeshovi nejde..

   Odpovědět
 • tyr
  Dub 3, 2015 @ 8:57 am

  Dosť ma štve že vývojári vôbec nemyslia na nových ľudí ako má prežiť niekto kto si hru kúpi od patchu 0.55 A je úplný nováčik ?mali proste nechať na výber kto chce persistence on a off ..

  Odpovědět
  • pro vořecha
   Dub 3, 2015 @ 15:10 pm

   co to meleš ty vořechu? možnost výběru je.-

   Odpovědět
 • DODO
  Dub 3, 2015 @ 9:15 am

  No můj server kde jsem hral dopadnul tak, že po tomto update ze serveru kde se čekalo i 30 min než ses tam dostal zbyl server kde hraje 15 lidí max takže asi tak no….

  Odpovědět
 • martin
  Dub 3, 2015 @ 9:31 am

  Jojo…….nejlepší je když se chcete před zombíkem schovat,aby jste nemusel střílet apod. „antistealth“ akce, tak postavu i přez zdi mlátí a mrzačí ,nemluvě o procházení jako duch….
  Dokud toto nebude vyřešeno,tak se „stealth“ nedá moc hrát protože vaše postava se dá skrýt jen po žebřících apod. místa kam zombíci nemůžou…..
  Málo zbraní nyní znamená větší přepadávání ze zálohy kvůli oloupení zbraně,což se mi hned stalo protože jsem měl ještě AMK před aktualizcí a za pár minut hraní po aktualizaci jsem byl „záhadně“ odněkud „Dead“……

  Odpovědět
  • Feroo
   Dub 3, 2015 @ 10:16 am

   To je problém vývoje za pochodu. Tímto si DayZ upletl pořádný bič sám na sebe. Hráči kteří od něj očekávali poctivý survival jej už většinou nehrají, získat je zpátky bude hodně těžké a dokud stealth nebude fungovat jak má, nemají důvod se vracet. Ve hře zůstávají hlavně KOSáci a ti, kterým to nevadí. Tato skupina bude řvát u každého omezení systému KOS a protože je teď aktivní, její hlas bude nejvíc slyšet. Proto jsem ohledem návratu DayZ ke kořenům skeptický.
   Můžu být akorát zvědavý kam to dospěje.
   Já bych viděl časem řešení ve specializovaných serverech.
   Tady máš KOS arénu, všude se válí spousta lootu, nepřeberné množství zbraní, vyzbroj se a zabíjej koho potkáš.
   A tady je server poctivého survivalu, lootu málo, zbraní ještě méně, od zombíku hrozí nakažení, když chceš přežít, musíš být hodně dobrej a nebo musíš spolupracovat s dalšími.
   Dobrý nápad by byl bootcamp pro začátečníky, kde by prošli základním výcvikem.
   Časem by vůbec neškodila i single verze, bez nutnosti online, pro kterou by komunita dělala single mise jako pro Armu. To by taky dobře posloužilo pro začátečníky, oťukat se, než se po hlavě bez zkušeností vrhnout do náruče frustrace. 🙂

   Odpovědět
 • OscarSVK
  Dub 3, 2015 @ 11:53 am

  No jo je to viac hardcore a už to je aj o PVE a nie len o PVP. Budeme musieť viacej rozmýšlať o tom ako vynaložíme s nábojmi ale hlavne s jedlom. Teraz sa hlavne bude pestovať jedlo pretože v minulom patchi to bolo skoro na nič lebo skoro všade si našiel plechovku. Ale ten loot je ešte taký nevyvážený. Snad bude fix na zombie pretože sú strašne rýchli a systém to asi ešte tak nezvláda. Ale inak je tento patch ppči aj keď nováčikovia budú mať problémy.

  Odpovědět
 • NoEnd
  Dub 3, 2015 @ 14:04 pm

  No chlapci . . . pokud se nezvládnete uživit sami, budete se holt muset hezky posadit někam na náměstí a pokusit se nějakou tu plechovku vyžebrat od kolemjdoucích 🙂 Jistě pomůže obelečení ve stavu RUINED a do mikrofonu třeba zahrát něco na harmoniku.

  Odpovědět
  • OscarSVK
   Dub 3, 2015 @ 15:20 pm

   Ďakujem za radu. Kappa 😀

   Odpovědět
 • Distributors
  Dub 3, 2015 @ 16:15 pm

  ja zatím škubu jablka a piji z potoku tak jídlo zase tak nechybí. Ale to hledání a nalézání věcí je hlavní součást této hry… bez toho se mi do hry ani nechce 🙁

  Odpovědět
 • DODO
  Dub 3, 2015 @ 17:13 pm

  Nechápu proč nedaji freshovi aspoň sirky nebo nůž. Baterka a baterie je mi na hodně věci, když týpek nevydrží bez jídla skoro ani 10 minut system hydratace a jídla je hodně mimo mísu….

  Odpovědět
  • NoEnd
   Dub 3, 2015 @ 17:58 pm

   A o improvizovaným noži z kamene jsi neslyšel? Vyrobíš si ho hned na pláži během minutky 😉

   Ja hral teď chvilku a podle mě teda pravej opak. Lootu fakt hodně a zombíci jsou alespoň předvídatelní. Vojenskej loot i v běžným městě a to dokonce tolik, že své původní zbraně jsem musel odhodit a stejně jsem neměl dost místa všechno pobrat. Během hodiny jsem měl makarov se dvěma zásobníkama, MP5 s se čtyřma + další samopal co jsem musel nosit jen v rukách.

   Odpovědět
   • Distributors
    Dub 3, 2015 @ 18:43 pm

    NoEnd@
    Asi hledám špatně, jediné co po několika hodinách hledání najdu, je kulka mezi oči od zakempeného snipera.

    Odpovědět
   • Frenki
    Dub 3, 2015 @ 18:46 pm

    Ahoj všem tak to by mě zajímalo, kde jsi to našel :).Ted jsem lítal po těchto místech Orlovets,Polana,Gorka a Dubrovka mimo tyto místa jsem zkoumal i okolí.Za dvě hodiny hraní jsem nasel jen rozbité dívčí šaty,dělnickou helmu a vysílačku (to abych si zavolal rozvoz pizzy)vtip…Tohle to nemá tedy pro mě nic společného se zábavou byl to spíše frustrujicí zážitek.Podotýkám,že nejsem ten typ co potka člověka v triku a jen tak z nudy ho smahne ba naopak spise mam špatné zkušennosti s tím když někoho potkám takže tak.Myslím,že by nebylo od věci kdyby se objevovalo aspon to jídlo v rozumné míře.Ale s tím jak je to ted je to aspon pro mě co běhá sám nehratelné.

    Odpovědět
    • NoEnd
     Dub 3, 2015 @ 18:56 pm

     Okolo Severogradu.

     Odpovědět
    • DODO
     Dub 3, 2015 @ 19:11 pm

     Zkus posedy a bvp tam je loot celkem ve velké míře nevím jak na ostatních serverech ale v zelenu na základně jsem ještě nic nenašel.

     Odpovědět
    • Distributors
     Dub 3, 2015 @ 20:57 pm

     Frenki jsem na tom stejně, běhám sám. Od patche jsem toho moc nenahrál protože to už prostě není zábava. K čemu tam ty všechny domy jsou, když v nich nic není. Za zombie jsem rád, bylo retardované je umlátit tak jednoduše na blízko jako dřív. Akorát mě trochu štve, že je teď rychleji umlátím pěstmi, jak hasičskou sekerou. Ale to je detail.
     Věřím že ti, co měli gear před patchem jsou teď vysmátí, když mají všude živých cílů, kteří se nemají jak bránit…
     Prostě podle mě, po každém tak velkém zásahu do hry by mělo následovat vymazání všech postav a věcí, aby každý začínal stejně.

     Odpovědět
 • DODO
  Dub 3, 2015 @ 18:27 pm

  Slyšel mám ho a sirky jako co budeš si je přát a oni se před tebou zjeví ?
  Lov je sice krásna věc ale když nemáš možnost si udělat oheň třeba pomoci kamenů bude to při koncentraci tohoto lootu problém

  Odpovědět
 • Ach jo...
  Dub 3, 2015 @ 21:29 pm

  Ne tohle už opravdu nemá se zábavou nic společného…pro fresh hráče jen frustrace a beznaděj..dobrý patch, jen co je pravda..chudák ten, který za tohle, v tomto stavu vyhodí peníze..čeká ho jen smrt hlady, umlácení zombíkem, či kulka od nalootovaneho frajera z verze před 0.55..

  Odpovědět
 • Radwar
  Dub 4, 2015 @ 22:21 pm

  Patch podla mna stoji za velke h*vno…. Akoze koho ma bavit len take drbkanie sa po mape a hladat len jedlo a flasky na vodou? Vazne akoze nehovorim ze system KOS mi vyhovoval ale ked zabiju fresha teraz tak je to pre neho horsie ako predtym pretoze na celej mape najde akurat tak weapon cleaning kit… Tych zombikov ani nespominam akoze je fajn ze su teraz silnejsi ale takto? ved ten zombik mi zavesi 5 hitov v 2 sekundach a to este nehovorim kolko pocas toho kym ho umlatim (ak ma pri vytahovani sekery neumlati on) ale myslim ze tvorcovia vsetko doladia a ze to bude vsetko len take docasne…..

  Odpovědět
 • Sott
  Dub 5, 2015 @ 18:48 pm

  Ja som s patchom celkom spokojni.Zombov umlatis v poho aj s pastami.Jedlo sa da da najst tiez v pohode.Len treba hladat viac vo vnutrozemi a nezdrzovat sa iba na pobrezi.Sam som skusal hrat ako fresh na niekolkych serveroch musim povedat,ze prave teraz ma to zacina opat bavit.

  Odpovědět
 • Robertus
  Dub 6, 2015 @ 15:43 pm

  veľa ľudom sa to nepáči asi preto, lebo doteraz to bola pre nich PVP hra….prišli do mesta, chvíľu sa pomotali, odišli s plným gearom a hodili a zabíjali každého na počkanie a presne toto tak strašne nemám rád na tej hre…ku veciam a zbraniam sa človek dostal veľmi ľahko, má to byt predsa survival hra so zombíkmi, kde najväčší tvoj nepriateľ má byť hlad a infikovaní, nie nejaký schovaný sniper v kríku… 🙂

  Odpovědět
  • Mira
   Dub 7, 2015 @ 7:02 am

   A ted to jako není PvP? Je a stonásobně víc..člověk si dá tu práci, sežene si jídlo, dokonce se mi povedlo se velice opatrně přiblížit ke krávě a s pomocí sekyry z ní dostat pár syrových steaků a co z toho nakonec..dávka do zad z AK..ta hra je od začátku koncipována blbě..hra o přežití a každý lítá s AKčkem s bubnem, či s optikou opatřeným mosinem. V té hře mělo být tak max. pár brokovnic, nějaká ta malorážka a velice vzácně lovecká kulovnice, ale s takovým počtem nábojů, že by si každý rozmyslel, jestli vystřelit z nudy na člověka, či si ten náboj schovat na lov..( a to chystají do hry SVD 🙁 nebo už je….) , no jenže to by asi nikdo nehrál, protože by to nikoho nebavilo. Říkejte si co chcete, ale DayZ nemá s hrou o přežití nic společného, je to pouze CoD na obtížnost Hungry…

   Odpovědět
 • DODO
  Dub 7, 2015 @ 12:32 pm

  Tak jsem zkoušel aji public a musím říct, že to je uplný rozdíl oproti mému oblíbenému private serveru. Během chvíle, jsem našel na policejní stanici asi 10 zásobníku do mp5 ,včetně samotné mp5. V autech plno granátů a flash granátů, jídla,pití.

  Nemá někdo informace, kdy ma přijít ten hotfix ? Myslím, že by si měli pospíšit, protože hraču ubývá dnem za dnem….

  Odpovědět
 • Dub 9, 2015 @ 10:45 am

  No taky bych mohl nadavat ale me se to libi. S pohledu freshe ktery uz dlouho nehral a rozhodl se zkusit si zahrat po updatu na 0.55 muzu rict ze se veci meni k lepsimu. Co se tyce KOS to je o lidech kor ve hre kde maji volnou ruku. Nechcu KOS nebrecim a najdu server ktery to zakazuje. Malo jidla to je parada. Lov a pestuj a budes mit jidlo. Voda ta je vsude staci pochodovat od studny ke studni. Pokud tedkom chcipam hladem nebo me udela zombak tak je neco spatne ale hrou to nebude. Pokud mam hrat hru kde jde o preziti a mam jidlo a piti a zbrane v kazdem baraku tak to neni survival ale hra pro sberatele a chronicke skladniky. Ja pocituju konecne poprve strach ze zombaku a to i v pripade ze mam pusku. No a neodpustim si to proste pokud cekate update kde vas bude NCP vodit za ruku a kolem vas bude startrekovsky stit a spawnete se ve skladu kde je vse razeno abecedne a podle barev tak mate asi spatnou hru. Toliko asi k vzlykani nekterych lidi a vecnemu nadavani na vse jak je zvykem v techto koncinach…

  Odpovědět
 • mikiii
  Dub 10, 2015 @ 23:24 pm

  No divim se tady tem lidem co tu breci. Vy hrajete nejakou jinou hru ne ? Mam na 3rd public stale postavu v ghillie a s full ak101 a uz jsem si na ni musel hledat tlumic protoze se mi strelbou znicil… ostatne zacal jsem na tomto update 55 jako fresh na hardcore 1st person v kamyshove a jak jsen jej probehl mel jsem PM73 RAK se dvema zasobniky na 25 ran, smersh vestu, gorka helmu a jidla fury… hned jsem sel na plny a strilel v kamyshove freshhuntery… co se zombie tyce tak jdou lehce zavrit do baraku a tam jsou hezky zticha jako prekvapko… proste na tuhle verzi muze nadavat jen totalni nemehlo co nepouziva hlavu. Jinak uz jsem mel poskladany mosin i mp5 a kdyby jsem strilel vse co potkam a co nevidelo me a mohl jsem zastrelit tak jsem mohl mit poskladane na harcore modu full akm… tak tu nebrecte ze to nejde…jen u te hry premyslejte….ps nejelepsi military loot je u vraku vojenskeho jeepu… minule jsem nasel u jednoho pso a east tlumic a u druheho ak74…

  Odpovědět

Nejnovější příspěvky

Twitter

Facebook

GoPay