Update 0.49 | DayZ Standalone (CZ/SK)

Update 0.49
Srp
22

Update 0.49

Alko   18 komentářů   6 121 views  
(18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Trvalé předměty znamenaly pro DayZ obrovský milník. Prozatím je tato funkce ještě stále ve velmi raném vývoji, proto pozorujeme přetrvávající potíže spojené s perzistencí. Ovšem od té doby, co se objevila na stable, otevírá dveře řadě nových možností. Programátoři již pracují na příští „velké věci“.

Možné funkce v zahradnictví

dayz-0-49-water-pump-plants

Nová velká funkce, známá jako zahradnictví se vyvíjí již týdny. Jak víme, zahradnictví má sloužit jako doplněk k lovu a pracnému prohledávání měst. Některé jeho vedlejší produkty budou použitelné pro crafting. Tato další možnost obživy se bude snažit poskytnout dynamičtější cestu k získání potravy a zabavit možností zahrát si na zemědělce.

Vzhledem ke zprovoznění perzistence v DayZ, hráči budou schopni se starat o svoji vlastní zahrádku, objevovat nové recepty a vytvářet životaschopnější tábory, schopné se uživit přirozenou cestou. Poustevnictví bude od nynějška jedním ze způsobů, jak v Chernarusi přežít. Lidé tak mohou udržet své postavy při životě mnohem déle, bez potřeby vydávat se neustále na nebezpečné výpravy do měst.

Mechaniky spojené se zahradnictvím doposud nebyly odhaleny, proto informace o novém updatu jsou prozatím volnější. Je ovšem známo, že je na obzoru mnoho předmětů využitelných právě při craftingu. Například hráč by mohl vypěstovat toxické rostliny, extrahovat z nich jed a použít ho pro výrobu otrávených šipek. Mohly by být také vypěstovány různé druhy léčivých rostlin různých účinků. Žádná z těchto myšlenek prozatím není potvrzena, ale není pochyb o tom, že vývojáři jistě přemýšlejí v podobném duchu.

Rozšířený dopad počasí

dayz-0-49-weather-effect-sun1

Vše jde ruku v ruce se zahradnictvím. Připravovaný vliv počasí bude mít dopad jak na růst rostlin, tak na samotného hráče. Vývojáři mezitím potvrdili práce na novém systému, kde déšť bude mít citelný negativní vliv na hráčský charakter.

Na druhou stranu slunce by mělo ovlivňovat rychlost růstu a kvalitu plodin ve vaší zahrádce. Stejně jako v reálném životě rostliny potřebují k růstu příznivé prostředí. Slunce, ale taktéž voda by se měli stát základem nových herních mechanik.

Další zvěř na obzoru

Některé z nových zvířecích modelů unikli z datových souborů hry (model medvěda, vepře a býka). Nepřátelská zvěř prozatím do DayZ nebyla implementována, požaduje totiž vlastní AI (umělou inteligenci). Ovšem C. Torchia již předem potvrdil jedno z potenciálně agresivních zvířat, jedná se o býka. Neméně děsivě vypadá taktéž rozpracovaný model medvěda.

Rozšíření arsenálu

C. Torchia taktéž potvrdil dvě nové, komunitou očekávané zbraně. První z nich je samotná legendární páková karabina R92 (známá jako „Winchesterovka“ aktivním hráčům modu). R92 je schopná vystřelit patnáct ran v poměrně rychlém sledu za sebou, což z ní dělá perfektního ničitele zombie.

Druhou potvrzenou novinkou vhodnou pro PvP souboje se stala pumpovací brokovnice Baikal MP-133. Údajně se na této zbrani pracovalo v průběhu celých dvou měsíců. MP-133 by měl disponovat obrovskou silou a dominovat především v přestřelkách na střední vzdálenost.

Nové „módní“ doplňky

Další zajímavé kousky se již brzo objeví ve hře. Kukla na obličej je prozatím teprve ve vývoji, ale existuje poměrně slušná šance brzo vidět ve hře hasičskou uniformu, která se skvěle doplňuje s předem přidaným zdravotnickým oblekem. Společně by se tyto uniformy mohly stát zajímavým námětem pro herní interakci.

8UBKFQAl

About Alko

Šéfredaktor, koordinace a usměrnění redaktorů. Finální realizace a korekce konceptových článků.

18 komentářů

 • dreny
  Srp 22, 2014 @ 10:35 am

  Konečně přidají tu hasičskou uniformu? Čekám na ní myslím od 0.33

  Odpovědět
 • Ničitel
  Srp 22, 2014 @ 11:35 am

  Dobrá práce hoši, díky za článek! Těším se na tu kuklu vypadá hodně libově 🙂

  Odpovědět
 • Fxs
  Srp 22, 2014 @ 14:17 pm

  Bude přidána i kapuca?

  Odpovědět
 • Hoggy
  Srp 22, 2014 @ 19:36 pm

  WAUU zaujímave je to zahradnictvo a dufam ze tu budu aj vozidla

  Odpovědět
  • MrMiroslavMM
   Srp 22, 2014 @ 20:43 pm

   O kapuce prozatim nic nevim, jinak souhlasim s vami, na zahradnictvi i tu prokletou uniformu se uz tesim :D…auta prozatim ne,ale uz na tom kluci vyvojarsky zacinaji pracovat, s planem vydani asi kolem podzimu…Opet dekujeme za podporu, do budoucna se muzete tesit na dalsi zajimave clanky:)

   Odpovědět
 • Saifer
  Srp 23, 2014 @ 0:43 am

  hybe sa to dobredu mam radost tesim…..:)

  Odpovědět
 • Hoggy
  Srp 23, 2014 @ 9:45 am

  Zatiaľ ani nemám Dayz a docela ma začína viac a viac zaujímať takže si ho určite asi kúpim :DD

  Odpovědět
 • DODO
  Srp 23, 2014 @ 20:27 pm

  A další věc kterou udělají a ve članku není je ta ,že wipnou všecky postavy. Teda podle informací které mám.

  Odpovědět
  • MrMiroslavMM
   Srp 23, 2014 @ 22:04 pm

   o tom se mluvilo ve zprávě hry z tohoto tydne…

   Odpovědět
   • Fxs
    Srp 24, 2014 @ 1:13 am

    To je na nic, já zrovna našel stan..

    Odpovědět
 • bary
  Srp 24, 2014 @ 9:38 am

  stany stejně po restartu nezůstanou na místě a zmizí 🙁

  Odpovědět
  • MrMiroslavMM
   Srp 24, 2014 @ 11:55 am

   Zůstávají, ale musí být postaveny na serverech se zapnutou perzistencí. Jedná se o oficiální servery poskytované providery, takové například ty DE,FR,SE číslo-číslo. Navíc mají v popisu připsáno PERZISTENCE:ON. Na těchto serverech věci a stany zůstávají. Prozatím je ovšem systém trvalých předmětů dost zabugovaný, nedoporučuji ho aktivně využívat než se do 0.49 upraví.

   Odpovědět
   • bary
    Srp 24, 2014 @ 12:04 pm

    Aha tak to jsem nevěděl díky za info

    Odpovědět
 • Fenix
  Srp 24, 2014 @ 22:04 pm

  Me zmizeli uz 2 stany s perzistence on. A to sem je mel na kraji mapy na zapade. Pochybuju ze je nekdo nasel. Stany jsou zatim pouze ztrata casu.

  Odpovědět
  • Monkeyskunk
   Srp 25, 2014 @ 10:32 am

   no co sme hrali s kamosema, tak sme si taky rikali ze bude asi nejjistejsi to hodit nekam na zapad, kokretne spis severozapad nez jihozapad, pac na jihu sou military base a tam lidi chodi. Takze pokud podobnym smerem premysli i ostatni, tak je dost mozny, ze to fakt nekdo nasel 😀

   Odpovědět
 • martin
  Srp 25, 2014 @ 18:49 pm

  Dal jsem 3 stany na servery Perzistence ON…..na SZ do míst kde nikdo ani nechodí kvůli krádeži a za pár hodin stejně zmizely…..není to v pořádku ani na oficiálních serverech. Update znamená v praxi tak polovinu toho co slibují a co by mělo být opraveno nebo fungovat……

  Odpovědět
 • nemesishard
  Srp 26, 2014 @ 15:02 pm

  ja som našiel dva rozložené stany ale nejak som nevedel čo s nimi 😀 čo sa s nimi dá spraviť? do jedného som vliezol a takmer nevyliezol 🙂

  Odpovědět
  • MrMiroslavMM
   Srp 26, 2014 @ 16:04 pm

   jde z nich vyhazet veci a sbalit je…nebo si tam veci ukladat (v idealnim funkčním případě)…

   Odpovědět

Twitter

GoPay